Nadaj barw swojemu mózgowi.

Nadaj
W piątek 19.06.2020, w naszej szkole „gościliśmy” panią dr inż. Katarzynę Hryciuk, technologa żywności i żywienia człowieka, która „przybyła” do nas aż z Konina. Spotkanie, oczywiście online, było możliwe dzięki ogólnopolskiej inicjatywie nauczycieli „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Pani Hryciuk dla uczniów klasy ósmej przygotowała warsztaty zatytułowane „Nadaj barw swojemu mózgowi”. Dowiedzieliśmy się, że sposób odżywiania ma ogromny wpływ na myślenie. Właściwie myślimy tym, co zjedliśmy i od zjedzonych produktów zależy jakość myślenia. Okazuje się, że mózg to bateria, o którą należy dbać szczególnie, tylko wtedy cała maszyneria, czyli nasze ciało, będzie świetnie funkcjonowała. Nasz gość powiedział nam, dlaczego nie należy pracować przed śniadaniem, i dlaczego nie powinniśmy uczyć się po obiedzie. Jakże często narzekamy na bezsenność, luki w pamięci, nieradzenie sobie ze stresem- źródło problemu często tkwi w sposobie odżywiania się. Wystarczy zmienić dietę, pozbyć się niezdrowych nawyków, wzbogacić dietę o parę produktów i problemy znikną, bez farmakologii. Bardzo dziękujemy Pani Hryciuk za przybliżenie powyższej tematyki jak i zwrócenie uwagi na to, że kobiety zawsze będą sięgały po czekoladę, bo mamy taką moc, aby czynić świat szczęśliwszym. :)