Jesienne dni w przedszkolu.
Październik już za nami.

Dzień za dniem, mijają godziny, zabawa i posiłki. Wszystkie grupy już dawno na nowo przywykły do przedszkolnej codzienności.
Zaś ona wielobarwna jest jak liście spadające z drzew… Jedno z najciekawszych wydarzeń październikowych to powitanie jesieni.

j4

Doznawanie za pośrednictwem wszystkich zmysłów dla każdego przedszkolaka było niezwykłym przeżyciem.

j10    j11

Jesienne tematy o warzywach i owocach nasunęły zdecydowanie kulinarne inspiracje. Produkcja soków i sałatek była nieunikniona.
Smaki i zapachy przeplatały się z jesiennymi barwami za oknem.

W październiku przypadł również jeden z najważniejszych dni dla najmłodszych. Dzień Pasowania na Przedszkolaka, w którym wszystkie „Słoneczka” dzielnie przeszły chrzest i każdy malec przekraczający próg przedszkola,  z ramienia Wicedyrektora Tomasza Stroki, stał się oficjalnie zaprzysiężonym przedszkolakiem.

Niestety ospa wietrzna wytoczyła swe oręże… Kolejno w każdej grupie wysypka na pleckach i brzuszkach stawała się coraz popularniejsza.
Codziennie dziesiątkowała dzieci, które po długiej nieobecności wracały jeszcze opatrzone kropkami, tu i ówdzie dekorując przedszkolne
grupy niczym urocze muchomorki.

Koniec miesiąca należał do jednych z najprzyjemniejszych dni. Wszystkie grupy uczestniczyły w wycieczce do „Nibylandii”, która na długo
zapadła w pamięci przedszkolakom.

j20  j23  j22